Spot Market Index

Načítám...

Prům. cena
na den 17.7.2024

€ / MWh

Prům. cena
za posl. 7 dní

€ / MWh

Prům. cena
za posl. 28 dní

€ / MWh

Prům. cena
za posl. 365 dní

€ / MWh

Datum poslední aktualizace dat: 18.7.2024 08:43
Verze aplikace:

Stránka SpotMarketIndex.cz zobrazuje aktuální a historická data z obchodování na vnitrodenním spotovém trhu s plynem pořádaném operátorem trhu OTE, a.s. Organizovaný vnitrodenní trh s plynem umožňuje od roku 2010 účastníkům trhu s plynem kontinuální obchodování. Na tomto trhu mohou obchodovat pouze subjekty zúčtování, provozovatel přepravní soustavy a provozovatelé zásobníku plynu za podmínek stanovených energetickým zákonem a Pravidly trhu. Vnitrodenní trh s plynem se otevírá v 9:00 hodin dne předcházejícího plynárenskému dni dodávky. Obchodování probíhá v měně EUR.

Někteří dodavatelé plynu nabízejí produkty pro firmy i domácnosti, kdy se cena dodávky plynu pro zákazníka odvíjí od "spotové" ceny na vnitrodenním trhu OTE. Na tomto webu si tito odběratelé využívající spotové produkty a samozřejmě i další zájemci mohou sledovat aktuální situaci na trhu s plynem. Je potřeba zmínit, že ceny ze spotového trhu zde uvedené jsou základní, tzn. neobsahují marži dodavatele, cenu za distribuci ani daně a DPH, tedy reálná cena dodávky plynu na faktuře od dodavatele bude ve výsledku vyšší.

Pokud vás tato aplikace zaujala a máte nějaký tip pro její zdokonalení, nebo potřebujete podobnou webovou aplikaci, budeme rádi, když nám napíšete.


Legenda ke grafům:

MA (x): klouzavý průměr za x dní

V grafu jsou zobrazeny jen denní průměrné ceny. U plynu nejsou k dispozici hodinové ceny jako u elektřiny.